facebook
Serdecznie zapraszamy do udziału oraz kibicowania w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn. Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Rejtana

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka 2024 r.  wykonane na drukarce 3D, a uroczystość została utrwalona za pomocą pomocą otrzymanego sprzętu fotograficznego.  

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie przygotowali ozdoby na choinkę oraz upominki dla nauczycieli.

W grudniu uczniowie za pomocą otrzymanego sprzętu fotograficznego i oświetleniowego nagrali filmy, które zostały wykorzystane podczas lekcji informatyki. 

W październiku wielokrotnie korzytaliśmy na zajęciach z pomocy otrzymanych w ramch projektu "Laboratoria Przyszłości". Ponadto wszystkie uroczystości szkolne były utrwalane za pomocą otrzymanego sprzętu fotograficznego. 

Laboratoria Przyszłości to Program dla szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

#LaboratoriaPrzyszłości

Nasza szkoła również bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanemu wsparciu wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt o łącznej wartości  30 000zł.

Pomoce z programu „Laboratoria Przyszłości”

1.            Drukarka 3D MakerBot Method- 1 szt.

2.            Laptop Asus – 1 szt.

3.            Mikrokontrolery  "Bofin Magnetic – 3 szt.

4.            Aparat cyfrowy – 1 szt.

5.            Mikrofon Boya BY-WM4 PRO K1 -1 szt

6.            Gimbal do smartfona – 1 szt.

7.            Wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy 5 w 1 -1 szt.

8.            Oświetlenie do realizacji nagrań – 1 szt. 

10.          Kompaktowy mikrofon kierunkowy -1 szt.

11.          Wizualizer Epson ELPDC07- 1 szt.

12.          Zestaw klocków Korbo Edu Car – 3 szt.

14.          Blender ręczny HDM800SI  - 1 szt.

15.          Robot planetarny Bosch -1 szt.

17.          Fartuch – 1 szt.

19.          Opiekacz Tefal  z wymiennymi wkładkami: tostownica, gofrownica – 2 szt.

21.          Zestaw elektr. BOFFIN II GREEN ENERGY – 2 szt.

22.          Zestaw elektroniczny BOFFIN II MOTION – 2 szt.

23.          Żelazko parowe – 1 szt.

24.          Zestaw Forbot do kursu Arduino – 3 szt.

Wykorzystanie wymienionych pomocy dydaktycznych na różnych przedmiotach i zajęciach dodatkowych bardzo uatrakcyjnieni proces zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych.  Udział uczniów w zajęciach wpłynie na  kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zajęcia realizowane z zastosowaniem pomocy  z programu Laboratoria Przyszłości.