facebook
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Rejtana w Bączalu Dolnym informuje, iż zapisy nowych dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 trwają od 27.01.2020r. do 28.02.2020r.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Rejtana

Nasza szkoła

« Powrót

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

 

,,Nauczyciel to ten, który wprowadza nas

do wielkiej szkoły odkrywania świata’’.

 

             W dniu 14 X 2019 roku  odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Katarzyny Czerkowicz, która przywitała wszystkich zgromadzonych i mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela.  Wręczając Nagrody Dyrektora podziękowała nagrodzonym za dotychczasowe zaangażowanie i życzyła dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym.  Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Gunia, która  dziękowała pani dyrektor i gronu pedagogicznemu za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży.

 Z kolei głos zabrali uczniowie. Przedstawili montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem pań Barbary Łyszczarz i Małgorzaty Wachel. Młodzi artyści słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczycieli, za ich poświęcenie, opiekę i troskę.

,, Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel

który potrafi sprawić

że twórcze wyrażanie siebie

i nabywanie wiedzy

staje się źródłem radości.’’