facebook

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Rejtana

Nasza szkoła

« Powrót

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W listopadzie 2020 r. w naszej Szkole z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości zostały zorganizowane następujące konkursy:

-Dla uczniów klas I-III konkurs „Do hymnu”, zadaniem uczniów było wspólne, klasowe zaśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Komisja konkursowa w osobach pani dyrektor Katarzyny Czerkowicz i pani Doroty Kosiby doceniła  jakość wykonania i wystrój klas i wygląd uczniów (galowe stroje, elementy  z barwami narodowymi) i przyznała klasom 1-3 wspólne 1 miejsce.

-Dla uczniów klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego konkurs „Kotylion biało-czerwony”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kotylionu w barwach narodowych w dowolnej technice. Komisja konkursowa w osobach pani Moniki Dąbrowskiej i pani Agnieszki Pawlik po obejrzeniu prac dostarczonych do szkoły oraz przesłanych zdjęć przyznała następujące miejsca:

I miejsce -Tobiasz Świędrych z oddziału przedszkolnego i Miłosz Szpak z kl. II

II miejsce - Oskar Grzywacz z kl. II

III miejsce -Mikołaj Knop z oddziału przedszkolnego i Bartosz Wypasek z oddziału przedszkolnego

wyróżnienia: Lena Bil -oddział przedszkolny, Patryk Bil -kl. III, Milena Halerz kl. II, Joanna Kołodziej kl. II, Aleksandra Kogut -oddział przedszkolny

-Dla uczniów klas IV-VIII konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „Święto Niepodległości 11 listopada 1918 r.” Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu na w/w temat z elementami związanymi m.in. z symbolami narodowymi. Komisja konkursowa w osobach pani Moniki Dąbrowskiej i pani Agnieszki Pawlik po obejrzeniu prac dostarczonych do szkoły oraz przesłanych zdjęć przyznała następujące miejsca:

  • w grupie zawierającej prace uczniów klas IV-V

I miejsce – Oliwia Lipka kl. IV

II miejsce – Daria Myśliwiec kl. IV i Wiktor Świędrych kl. V

III miejsce -Patrycja Bajorska kl. V

wyróżnienie: Szymon Data kl. IV, Jakub Kaszowicz kl. IV i Julia Wypasek kl. V

  • w grupie zawierającej prace uczniów klas VI-VIII

I miejsce -Wiktor Godniak kl. VI

II miejsce – Karolina Grzywacz kl. VIII i Oliwia Gunia kl. VII

III miejsce -Kacper Sarnecki kl. VI

wyróżnienie: Emilia Godniak kl. VI, Gabriela Knop kl. VI, Karolina Myrda kl. VI, Mateusz Myrda kl. VIII, Anastasia Witalis kl. VII.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, nagrodzonym gratulujemy.

Organizatorzy: Elżbieta Kaszowicz i Maria Dziedzic