facebook
Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godzinie 8:00. Rozdanie świadectw, nagród, dyplomów na sali gimnastycznej o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Rejtana

Nasza szkoła

« Powrót

Wycieczka do Ogrodzieńca

W dniu 27 maja 2022 roku uczniowie klas IV – VIII wyjechali na jednodniową wycieczkę do Ogrodzieńca.

 To niezwykle ciekawa i atrakcyjna miejscowość turystyczna w województwie śląskim, w centralnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Przez cały rok do Ogrodzieńca chętnie i tłumnie przybywają turyści, a właściwie do Podzamcza. Ulokowane są tutaj ruiny wspaniałego zamku, świetnie wkomponowanego w najwyższe wzniesienie Jury - Górę Janowskiego (516 m n.p.m.). To najbardziej imponujące Orle Gniazdo na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Początki tej warowni sięgają połowy XIV wieku i wiążą się z królem Kazimierzem Wielkim.  Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy niemal każdy fragment zamku  i poznaliśmy jego historię. Oprócz tego miejsca czekały na nas inne atrakcje m. in. Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w wyjątkowym miejscu tj. na  Pustyni Błędowskiej. To największy w Polsce śródlądowy obszar lotnych piasków i wydm śródlądowych. Otoczony lasem teren pustyni zajmuje ok 33 km2 (niecałe 10 km długości i 4 km szerokości). To wyjątkowe miejsce również warto było zobaczyć. Zrobiliśmy wiele ciekawych i wspaniałych zdjęć!

Dużą atrakcją dla naszych uczniów był zakup pamiątek.  Dzieci i młodzież  z niecierpliwością czekała na ten moment. Na miejsce dotarliśmy w bardzo późnych godzinach zmęczeni, ale szczęśliwi!