facebook

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Rejtana

Nasza szkoła

« Powrót

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku 2013 r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym obchodziła swoje święto Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

W ramach obchodów tego Święta dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej zorganizowano „Wesoły Dzień z Kubusiem Puchatkiem”. W programie zajęć, które dla każdej z klas odbyły się w bibliotece szkolnej były kolorowanki, gry i zabawy. Wszystko oczywiście związane tematycznie  z Kubusiem Puchatkiem. Najwięcej "kubusiowych" konkurencji wygrali: Bartosz Wójciak z kl. I, Julia Zborowska z kl. II i Marcel Halko
z kl. III.

Natomiast uczniowie klas IV-VI mogli wykazać się w konkursach w ramach "Potyczek literackich". Najlepiej rozwiązywali szarady, łamigłówki i kalambury : Ida Zalewska z kl. IV, Weronika Tokarz z kl. V i Weronika Wojdyła z kl. VI.

Dla uczniów Gimnazjum z kl. I-III oraz nauczycieli przygotowano II Turniej „Mistrz Głośnego Czytania”.
W bieżącym roku czytano wiersze Juliana Tuwima.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

„Mistrzem Głośnego Czytania” w kategorii nauczyciel została pani Małgorzata Bielech, w kategorii uczeń Gabriela Kosiaty z klasy IG.

„Mistrzem Publiczności Głośnego Czytania” w kategorii nauczyciel została pani Małgorzata Bielech, w kategorii uczeń Aleksandra Marcisz z klasy IIIB.

Również dla uczniów klas I-III Gimnazjum panie Joanna Chentosz i Maria Kozioł przygotowały konkurs czytelniczy „Z biblioteką za pan brat”.

 

Elżbieta Kaszowicz – nauczyciel bibliotekarz